Elevii institutiilor de invatamant prescolar si gimnazial vor primi cadouri

Ca în fiecare an municipalitatea este alături de elevii giurgiuveni şi le pregăteşte o mulţime de surprize pentru luna decembrie.
Împodobirea oraşului pentru sărbătorile de iarnă a început deja, s-au montat luminiţele iar brazii au fost aduşi şi amplasaţi în locurile deja cunoscute de giurgiuveni.
Pentru preşcolarii şi şcolarii din instituţiile de învăţământ, consilierii locali au aprobat în ultima şedinţă de consiliu suma necesară pentru achiziţionarea cadourilor de Crăciun.
Astfel, 6.400 de copii vor primi cadouri cumpărate cu bani de la bugetul local, valoarea acestora fiind de 160.000 lei.
Suma alocată pentru achiziţionarea acestor cadouri este de 25 de lei/copil. Vor fi pregătite 1333 de pachete pentru creşe şi grădiniţe şi 5067 pentru şcolile gimnaziale, inclusiv clasele I-VIII din Colegiul Naţional “Ion Maiorescu”.

Ultima modificare: 21.11.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul sase sprijine financiare pentru realizarea instalatiilor interioare de incalzire prin distributie pe orizontala